ورود  |  عضویت  |  خانه  |

شعار

  •  هرچه بیشتر فکر می کنیم ، بهتر می فهمیم که هیچ نمی دانیم. ماری ولتر

  •  مهربانی مانند بذر گندم کاشتن است که بعد افزایش می یابد. مثل افریقائی

  • خوشنامي ، بزرگتـــ ـرين فر هــر آدمي اســت . حکيم ارد بزرگ

  • آدم هــاي توانا ، براســتــي ارزش "زمان" را مي داننــــ ــد . حکيم ارد بزرگ

  • پوزش خواســتن از پس کار ناشايســت ، بسيـــار زيباســت و نشان پختگي روان . حکيم ارد بزرگ

  • برای رسیدن ب چیزی ک تا کنون نرسیده ای باید کسی شوی که تا کنون نبوده ای

تویوتا وایلدلندر را بیشتر بشناسیم

تویوتا به همراه شریک چینی خود یعنی شرکت گک (GAC) کراس‌اوور جدید بنام وایلدلندر (Wildlander) را در بازار این کشور عرضه کرده است. این خودرو صرفاً مخصوص بازار چین است. وایلدلندر اما در اصل همان کراس‌اوور رافور است که تغییراتی جزئی در آن ایجاد شده است. این در حالی است که خود رافور هم توسط شریک چینی دیگر تویوتا یعنی شرکت فاو در چین عرضه می‌شود.

وایلدلندر در جلو با چراغ‌های LED با فرمی خمیده و جلوپنجرهٔ باریک، نمای متفاوتی نسبت به رافور به خود گرفته است. ورودی هوای بزرگ درون سپر خودرو نیز به ساخته‌های لکسس شباهت دارد و در طرفین آن چراغ‌های مه شکن در بخش مشکی‌رنگی جای گرفته‌اند. در پروفیل جانبی و بخش عقبی، شباهت وایلدلندر با رافور بسیار زیاد است و صرفاً تغییراتی جزئی مثل رینگ‌های جدید و تغییر شکل جزئی چراغ‌های عقب و تریم کرومی میان آن‌ها به چشم می‌خورد.

کابین وایلدلندر اما کاملاً با رافور یکسان است و در داخل آن همچنان همان خطوط تیز، صفحه‌نمایش 10.1 اینچی ایستاده و غربیلک فرمان سه پره دیده می‌شود. این کراس‌اوور جدید با 4,665 میلی‌متر طول، 1,855 میلی‌متر عرض و 1,680 میلی‌متر ارتفاع، از لحاظ اندازه نیز کاملاً با رافور برابر است. صندلی‌های چرمی با تنظیم برقی، کنترل تهویهٔ دو منطقه‌ای، سانروف پانورامیک، چراغ‌های LED، ترمزدستی برقی، رینگ‌های 18 اینچی و… هم ازجملهٔ وایلدلندر هستند.

وایلدلندر در چین با دو پیشرانهٔ مختلف بنزینی و هیبریدی عرضه می‌شود. موتور بنزینی یک نمونهٔ 2 لیتری تنفس طبیعی با 171 اسب بخار قدرت و 210 نیوتن متر گشتاور است. نیروی این موتور توسط یک گیربکس CVT به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود و سامانهٔ چهارچرخ محرک هم برای آن قابل سفارش است. نسخهٔ هیبریدی اما از یک موتور 2.5 لیتری تنفس طبیعی به همراه یک موتور الکتریکی استفاده می‌کند که مجموعاً 222 اسب بخار قدرت تولید می‌کنند. نسخهٔ هیبریدی همچنین با سامانهٔ چهارچرخ محرک E-Four ارائه می‌شود.

images: 

آدرس :     تهران ، خیابان امیرکبیر ، پاساژ کاشانی، طبقه همکف، پلاک 63.
تلفن :     02133958181 - 02133958182
تلفن :   09123089885 - 02133952940 - 02133945373 - 02133919845
جیمیل :     toyotayadak@gmail.com
ایمیل :     info@toyotayadak.com - toyota_yadak@yahoo.com