ورود  |  عضویت  |  خانه  |

شعار

  •  هرچه بیشتر فکر می کنیم ، بهتر می فهمیم که هیچ نمی دانیم. ماری ولتر

  •  مهربانی مانند بذر گندم کاشتن است که بعد افزایش می یابد. مثل افریقائی

  • خوشنامي ، بزرگتـــ ـرين فر هــر آدمي اســت . حکيم ارد بزرگ

  • آدم هــاي توانا ، براســتــي ارزش "زمان" را مي داننــــ ــد . حکيم ارد بزرگ

  • پوزش خواســتن از پس کار ناشايســت ، بسيـــار زيباســت و نشان پختگي روان . حکيم ارد بزرگ

  • برای رسیدن ب چیزی ک تا کنون نرسیده ای باید کسی شوی که تا کنون نبوده ای

تویوتا در نمایشگاه بین المللی خودرو فرانکفورت

تویوتا در نمایشگاه بین المللی خودرو فرانکفورت امسال با خودروهای مختلفی حضور پیدا کرد. این خودروها محصولات جدید تویوتا نیستند. بلکه مدل های فیس لیفت شده یا ویژه و تولید محدودی هستند که برای بازارهای خاص درنظر گرفته شده اند. اما گل سرسبد غرفه تویوتا در نمایشگاه بین المللی خودرو فرانکفورت مدل جدید تویوتا پرادو می باشد که با ظاهری جدید و عضلانی تر معرفی شده است. در این مقاله به معرفی مختصر از این خودروهای می پردازیم.

پرادو با ظاهری جدید

تویوتا پرادو جدید که با ظاهری اسپرت و عضلانی معرفی شده دارای سه پیشرانه بنزینی و دیزل است. طراحی این خودرو بخصوص در بخش جلو تاحدودی شبیه به تویوتا لندکروزر است. چراغ ها، سپر و جلو پنجره آن نسبت به مدل قبلی تغییرات قابل توجهی داشته است. البته در بخش کناری پرادو جدید، تغییرات چشمگیری صورت نگرفته است و کمی گلگیرها برآمده تر از قبل طراحی شده اند. در بخش انتهایی نیز به جز سپر جدید و طراحی جدید چراغ های عقب، نکته ی خاصی به چشم نمی خورد.

 پیشرانه دیزل درنظر گرفته شده برای این خودرو دارای حجم ۲.۸ لیتر و ۱۷۵ اسب بخار قدرت در ۳۴۰۰ دور بردقیقه است. این پیشرانه دارای حداکثر گشتاور ۴۵۰ نیوتن متر گشتاور در ۱۶۰۰ الی ۲۴۰۰ دور بردقیقه با جعبه دنده ۶سرعته اتوماتیک و ۴۲۰ نیوتن متر گشتاور در ۱۴۰۰ الی ۲۶۰۰ دور بردقیقه و جعبه دنده ۶ سرعته دستی است. همچنین شتاب صفر تا صد پرادو دیزل مجهز به جعبه دنده اتوماتیک ۱۲.۷ ثانیه و مدل مجهز به جعبه دنده دستی ۱۲ ثانیه است و حداکثر سرعت این خودرو ۱۷۵ کیلومتر برساعت اعلام شده است.

پیشرانه بعدی ۲.۷ لیتری بنزینی با ۱۶۱ اسب بخار قدرت در ۵۲۰۰ دور بردقیقه و ۲۴۵ نیوتن متر گشتاور در ۳۹۰۰ دور بردقیقه است. برای این مدل دو جعبه دنده ۵سرعته دستی و ۶ سرعته اتوماتیک درنظر گرفته شده است.

سومین و قدرتمندترین پیشرانه مورد استفاده در پرادو جدید از نوع ۶ سیلندر ۴ لیتری با حداکثر قدرت ۲۴۶ اسب بخار در ۵۶۰۰ دور بردقیقه و ۳۸۱ نیوتن متر در ۴۴۰۰ دور بردقیقه و است. این خودرو از یک جعبه دنده ۶سرعته اتوماتیک بهره مند است.

images: 

آدرس :     تهران ، خیابان امیرکبیر ، پاساژ کاشانی، طبقه همکف، پلاک 63.
تلفن :     02133958181 - 02133958182
تلفن :   09123089885 - 02133952940 - 02133945373 - 02133919845
جیمیل :     toyotayadak@gmail.com
ایمیل :     info@toyotayadak.com - toyota_yadak@yahoo.com