ورود  |  عضویت  |  خانه  |

شعار

  •  هرچه بیشتر فکر می کنیم ، بهتر می فهمیم که هیچ نمی دانیم. ماری ولتر

  •  مهربانی مانند بذر گندم کاشتن است که بعد افزایش می یابد. مثل افریقائی

  • خوشنامي ، بزرگتـــ ـرين فر هــر آدمي اســت . حکيم ارد بزرگ

  • آدم هــاي توانا ، براســتــي ارزش "زمان" را مي داننــــ ــد . حکيم ارد بزرگ

  • پوزش خواســتن از پس کار ناشايســت ، بسيـــار زيباســت و نشان پختگي روان . حکيم ارد بزرگ

  • برای رسیدن ب چیزی ک تا کنون نرسیده ای باید کسی شوی که تا کنون نبوده ای

مقالات تویوتا یدک در یک نگاه

مشخصات فنی تویوتا رافور

مشخصات فنی
نوع گيربكس
گیربکس 6 سرعته خودکار
حجم موتور
2494 سی سی
تعداد سیلندر
4
تعداد سوپاپ
16
قدرت موتور
176 اسب بخار
حداکثر سرعت
200 کیلومتر در ساعت
شتاب 0 تا 100
9.3 ثانیه
مصرف سوخت
7.7 لیتر در 100 کیلومتر به صورت ترکیبی
طول
4569 میلیمتر

 

مشخصات فنی تویوتا هایلوکس

مشخصات فنی

نوع گيربكس
5 دنده دستی
حجم موتور
2694 سی سی
تعداد سیلندر
4
تعداد سوپاپ
16
قدرت موتور
158 اسب بخار
حداکثر سرعت
170 کیلومتر در ساعت
شتاب 0 تا 100
11 ثانیه
مصرف سوخت
11 لیتر در 100 کیلومتر به صورت ترکیبی
طول
5255 ميليمتر

 

تجهيزات جانبي

مشخصات فنی کمری

 

تویوتا کمری 2015

خودروی تویوتا کمری 2015 که جدیدترین مدل تویوتا از شرکت خودروسازی ژاپنی است را به همراه مشخصات فنی و تصاویر آن در بخش اتومبیل سایت نمناک بررسی خواهیم کرد.
بازدید : 12455 نفر

در نگاه اول تویوتا کمری 2015 بسیار شبیه به لکسوس ES طراحی گردیده است ، نمای جلو و عقب کمری کاملا در راستای اصول جدید این شرکت است که پیش از این بر روی کرولا و یاریس نیز این اصول را پیاده نموده و توانسته به بازخوردی مناسب دست پیدا نماید .

 

مسخصات فنی لکسوس

بررسی مشخصات فنی لکسوس RX350 مدل ۲۰۱۴
 

برچسب

اتومبیلخودرولکسوسلکسوس 2014لکسوس RX 350

لکسوس یکی از شرکت های اقماری تویوتا است که مدل RX350 آن یکی از پرفروش ترین خودروها در بازار ایران است.

لکسوساستادیت: لکسوس RX  ۲۰۱۴ در سه کلاس عرضه شده است. که عبارتند از RX 350 – RX 350 F SPORT و RX 450h .

 

سیستم خنک کننده خودرو

وظیفه دستگاه خنک کاری موتور احتراقی ان است که از بالا رفتن درجه حرارت موتورو ایجادضایعات در اجزای موتور جلوگیری نماید.اب در اطراف سیلندر و سرسیلندردر مجاری مخصوصی حرکت می کند .برای انکه سرعت خنک کاری مواضع گرم افزایش یابد توسط پمپی اب را به حرکت در میاورند . پمپ اب یا واتر پمپ وظیفه دارد اب را قسمت پایین رادیاتور کشیده وان را به مجاری اطراف سیلندر برساند.اب پس از گرفتن  گرمای سلیندرها  به سر سیلندر هدایت گردیده و گرمای محفظه احتراق و سیت سوپاپها را نیز گرفته و بوسیله لوله لاستیکی از بالا به رادیاتور می ریزد.

خصوصیات سیستم خنک کننده

1-      کاهش گرمای اب (تادرجه حرارت c80)

سیستم روغن کاری

یک اتومبیل دارای قطعات متحرک بسیاری است که تحت تدثیر عوامل متعدد از جمله فشار قرار می گیرد به طور مثال چرخ هایی یک اتومبیل که وزن آن ر تحمل می کند، اگر در چرخ های وسایل کاهش دهندۀ اصطکاک به کار نرود حرارت در محور چرخ هنگام حرکت آن قدر بالا می رود تا ذوب شود و یا رینگ وپیستون که در سیلندر حرکت می کنند دارای اصطکاک زیادی هستند که اگر اصطکاک آن را کم نکنیم پس از مدتی کوتاه از حرکت گرم شده و ذوب می شود. همچنین سایر قسمت های خودرو مانند گیربکس، دیفرانسیل، جعبه فرمان و ... همگی نیاز به وسایلی دارند که بتوان اصطکاک را در حد ممکن کاهش داد.

 

عوامل کاهش دهندۀ اصطکاک :

تجهيزات سوخت رساني گاز CNG

مروري بر سيستم سوخت رساني گاز فشرده

تكامل و بهره گيري از موتورهاي احتراق داخلي با چنان سرعتي صورت پذيرفته است كه امروزه مهمترين ابزارهاي توليد قدرت محسوب مي شوند. اما عواملي مانند آلودگي محيط زيست به وسيله آلاينده هاي خروجي اين موتورها و نيز به پايان رسيدن منابع نفت كره زمين در آينده نه چندان دور، ابهاماتي را فراروي استفاده از موتورها پديد آورده است. در راستاي تأمين منابع جديد انرژي و توجه به مسائل آلودگي محيط زيست و استفاده بهينه از منابع سوخت موجود، موضوع استفاده از سوخت هاي جايگزين در موتورهاي احتراق داخلي هر روز پراهميت تر مي شود.

گيربكس اتوماتيك

جعبه دنده هاي نيمه اتوماتيكي كه طراحي گرديد به نام هاي مختلف در تجارت شناخته شد مانند: و در طراحي هاي بعد به جاي كلاچ هيدروليكي مبدل گشتاور هيدروليكي جايگزين شد و به نام هاي كرايسلر تورك – درايو و پلي موث هيدرايو ناميده شد.مشاهده مي شود كه در آن ها به منظور تعويض دنده ها هنوز از يك كلاچ پايي استفاده شده است .ش

گيربكس اتوماتيك

جعبه دنده هاي نيمه اتوماتيكي كه طراحي گرديد به نام هاي مختلف در تجارت شناخته شد مانند: و در طراحي هاي بعد به جاي كلاچ هيدروليكي مبدل گشتاور هيدروليكي جايگزين شد و به نام هاي كرايسلر تورك – درايو و پلي موث هيدرايو ناميده شد.مشاهده مي شود كه در آن ها به منظور تعويض دنده ها هنوز از يك كلاچ پايي استفاده شده است .ش

طریقه روشن کردن خودروهای جدید و انژکتوری

معمولاً در خودرها سوئیچ اتومبیل دارای سه مرحله (پله) جهت روشن کردن خودرو میباشد. مرحله اول (پله اوّل)ساعت کار می­کند. مرحله دوّم (پله دوّم) چراغ های آمپر یا صفحه نشان دهنده روشن میگردد. مرحله سوم حالت فنریت دارد و جهت استارت زدن میباشد. جهت روشن کردن خودرو به این صورت عمل می کنیم که بعد از بازکردن سوئیچ اتومبیل(پله دوّم) به مدت 3 الی 5 ثانیه مکث نموده تا صدای پمپ بنزین قطع شود. سپس استارت زده و خودرو را روشن می نمائیم. این عمل باعث می شود، سوخت انژکتورها پمپاژ شده و به محض استارت زدن خودرو روشن می­گردد.

آدرس :     تهران ، خیابان امیرکبیر ، پاساژ کاشانی، طبقه همکف، پلاک 63.
تلفن :     02133958181 - 02133958182
تلفن :   09123089885 - 02133952940 - 02133945373 - 02133919845
جیمیل :     toyotayadak@gmail.com
ایمیل :     info@toyotayadak.com - toyota_yadak@yahoo.com